Ірландія

Середня освіта в Ірландії

Ірландія – невеличка острівна країна – вважається одним із світових лідерів на міжнародному ринку освітніх послуг. І хоча ірландські вищі навчальні заклади важко відшукати в першій сотні світових університетських рейтингів, все ж вони притягують до себе багатьох європейців, в тому числі і з країн СНД.

Вважається, що за кількістю навчальних закладів на душу населення Ірландія займає перше місце у світі. Звичайно, цей факт можна по різному інтерпретувати, виходячи з реалій освітнього життя країн СНД. Однак перед тим як робити висновки, слід взяти до уваги, що з семи університетів Ірландії два університети стабільно входять до другої сотні світових університетських рейтингів. Непоганий показник!

Система освіти Ірландії:

І. Дошкільна освіта, у віці 3-6 років.

ІІ. Шкільна освіта / середня освіта:

  • Початкова освіта (підготовча школа, початкова школа), у віці 6-12 років;
  • Середня освіта (junior certificate), у віці 13-15 років;
  • Середня освіта (transition year), у віці 15-16 років;
  • Середня освіта (senior cycle), у віці 16/17-17/18 років.

Junior Certificate – це диплом (кваліфікація), яку отримують учні ірландських шкіл по закінченню молодшого циклу середньої освіти. Потрібно відмітити, що середня освіта в Ірландії розділена на два етапи: молодший цикл (Junior Cycle) і старший цикл (Senior Cycle). Як правило, ірландські школи приймають дітей на молодший цикл середньої освіти з 12 років і він триває три роки. Протягом молодшого циклу діти вивчають від 9 до 13 предметів, включаючи англійську, математику і ірландську, а в кінці цього періоду здають екзамени по всім предметам.

Відмітимо, що Junior Certificate не є кваліфікацією, достатньою для поступлення в університет, але це дуже важливий етап в середній освіті, після якого учнів ірландських шкіл чекають фінальні роки навчання. Фактично, Junior Certificate є генеральною репетицією перед навчанням в старшій школі, по висновкам якої, вручається Leaving Certificate – сертифікат, який дає право поступати у вищі навчальні заклади.

Junior Certificate можна прирівняти до Junior High в США або трохи менше, ніж GCSE Levels у Великобританії.

Отримавши Junior Certificate, можна переходити на наступний етап середньої школи - Transition Year (перехідний рік) - 15 - 16 років. Така специфіка навчання притаманна суто Ірландії, яка дає студентам можливість визначити коло своїх інтересів. Цей рік є найпопулярнішим серед іноземних студентів для поступлення в середні школи за кордоном.

Далі слідує перехід до третього етапу навчання — Senior Cycle — два останніх класи школи, які готують до вступу на вже обраний факультет того чи іншого університету. Шкільный рік триває з вересня по червень. По закінченню школи випускники здають екзамен для отримання Національного випускного сертифікату The Living Certificate (аналог британського A Level). Він є документом, який підтверджує рівень підготовки для зарахування в приватні і державні університети.

 

Тип школи

Програма

Ціна

Державні школи по всій країні

Цілий рік + проживання в сім’ї

від  € 10,160

Державні школи в районі Дубліну

Цілий рік + проживання в сім’ї

від € 13,750

Класичні приватні школи

Цілий рік + проживання в сім’ї

від € 16,680

Класичні приватні школи з резиденцією

Цілий рік + проживання в резиденції

від € 17,200

Престижні приватні школи

Цілий рік + Проживання в сім’ї

від € 19,860

Престижні приватні школи з резиденцією

Цілий рік + проживання в резиденції

Від € 24,450